ایمیل همگانی

عجب حکایتی شد.
فکر میکنم شش ماهی میشد که مرتب ایمیلهایی رو که از طرف سایت رینگو می اومد دیلیت میکردم تا دیروز که از یه دوست که اتفاقا به احتیاط و جوگیر نشدن میشناسمش هم این ایمیل اومد.
دعوتش رو قبول کردم و وارد سایت شدم و خب، راستش من بجز کشور محل سکونتم و یه ایمیل آدرس (یعنی دقیقا همینی که گوشه همین وبلاگ هست) و اسم نوشی و جوجه هاش هیچی وارد نکردم. نه شماره تلفنی، نه آدرس پستی و نه ایمیل بیشتری.
بعد دیدم نوشته میتونه بطور اتوماتیک این دعوت رو برای همه کسایی که توی آدرس بوکم دارم بفرستم و من قبول کردم که یه نامه اتوماتیک به زبون انگلیسی برای همه فرستاده بشه و درخواست کمک کنه که دفترچه ایمیل (آدرس بوکم) رو به روز کنم.
برام چند تا حسن داشت و اونم این بود که خیلی از دوستای قدیمی ایمیل زدن و جویا شدن و این باعث شد سال نو مبارکی رد و بدل بشه و ارتباط دوباره ای و لبخند به لبام نشوند. اما خیلیا جویا شدن که این چیه و تازه من متوجه شدم که احتمالا اشتباه کردم… خب من هیچ اطلاعات خاصی از خودم وارد سایت نکردم بنابراین حدس میزنم شما هم میتونین این کار رو بکنین. اما اشتباهم چی بود؟ اینکه بدون گزینش این دعوتنامه رو برای همه فرستادم اونم بدون خبر و هماهنگی قبلی. باید حدس میزدم کسی که فقط یه ایمیل به من داده و یه جواب گرفته و از اون مثلا سه سال میگذره شاید دیگه خوشش نیاد با من در ارتباط باشه و واکنش نشون بده که البته همین جا اعلام میکنم میتونین به سادگی اون دعوت رو رد کنین یا مثل من (در ماههای گذشته) بدون جواب بذارین. نیاز به توضیح هم نداره. اما خود من فکر میکردم واسه تبریک سال نوی سال آینده راحتترم. همه آدرسها یه جا هست و کسی از یادم نمیره.

حالا اینجا مینویسم. این دعوتنامه از سایت رینگو رو من فرستادم. از آدرس جی میلم هم فرستادم. اما اگه شما بهش شک دارین روش کلیک نکنین. چون واقعیتش رو بخواهین حتی خود منم نمیدونم تا چه حد میشه به این سرویس دهنده ها اعتماد کرد.

شاد و سلامت باشین.
نوشی