هدیه‌ای برای تمام فصول

از وبلاگ صاب مرده:
 من و همسرم هر دو کار می کنیم و یه حساب بانکی مشترک داریم که حقوق هردومون رو توش می ریزن. این خیلی خوبی ها داره و یه بدی. بدیش اینه که هدیه خریدن رو مشکل می کنه. معمولا برای کسی چیزی رو که دوست داره با پول خودت هدیه می خری. ولی ما با این حساب مشترک دیگه «پول خودم» نداریم و برای همین مجبوریم برای پیدا کردن چیزی که اون یکی دوست داره تلاش مضاعف بکنیم.
    
سه سال پیش همسرم برای تولدم یه چیز کوچیک (یه مایو شنا) بهم داد و خوشحالم کرد، ولی وقتی داستان خریدنش رو برام تعریف کرد ارزش اون هدیه برام چندین برابر شد.گفت که دوست داشته که با یه پول «دیگه» برام هدیه بگیره، برای همین دنبال یه کار کوتاه مدت گشته. یه کار پیدا کرده توی یه شرکت Market Research که داوطلب می خواستن تا چند قهوه مختلف رو در سه جلسه یه ساعته تست کنن و درباره مزه هرکدومشون یه گزارش بنویسن (وقتی این رو گفت یادم اومد که دو هفته قبلش یکم دیرتر از کار برمی گشت خونه).  پولی که از این راه بدست آورد به نسبت ناچیز بود، ولی کافی بود برای خریدن یه مایو شنای خوب.
   
اون هدیه ممکنه روزی کهنه بشه و دیگه به درد نخوره، ولی خاطره اش همیشه میمونه.

یک دیدگاه برای ”هدیه‌ای برای تمام فصول

  1. همیشه هدیه کوچکی که پشتش «فکر و انتخاب» باشه با ارزش تر از یک هدیه گرانقیمته که بدون فکر، در آخرین لحظه و فله ای خریده شده!

    لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.