آرد گل زرد

تازه اومده بودیم کانادا که ناشا برای پروژه درسیش ازم پودر گل زرد خواست. گیج شدم، نه میدونستم این پودری که میگه چیه، نه میدونستم از کجا میشه خریدش و نه حتی میدونستم چه گلی هست که خودم خشکش کنم. بهش گفتم بپرسه از کجا میشه تهیه‌ش کرد و معلمش جواب داده بود همه جا… اما هیچ جا نبود، گیرم نیومد. توضیح هم دادم برای پروژه مدرسه ست، اما هیچکس متوجه منظورم نمیشد. وقتی اضطراب بچه رو دیدم بهش گفتم نگران نباش، از معلمت خواهش کن یه کمی بهت از این پودر بده، من سر فرصت براشون تهیه میکنم و میارم مدرسه… و مشکل حل شد.
چند روز بعد یه سری به مدرسه زدم تا ببینم این پودر رو از کجا میشه خرید و برگردوند. اما معلم لبخندی زد و گفت اصلا نیازی نیست. یه کمی این پا اون پا کردم و پرسیدم: حداقل میشه به من نشونش بدین ببینم چیه؟ چون من هر چی گشتم پیداش نکردم. معلم ابروهاشو با تعجب بالا انداخت و گفت: جدی؟ و از روی یکی از کمدا یه بسته آرد ذرت آورد!

پی‌نوشت:
بچه راست گفته بود خب، آرد ذرت زرده! فقط هنوز نمیدونست آرد و گل تقریبا یه جور تلفظ میشن. منم به عقلم نرسیده بود.

یک دیدگاه برای ”آرد گل زرد

 1. سال 3-84 بود اشتباه نکنم… تو یه پستی نوشته بودید ساعت ها با جای پای بچه ها رو دیوار اشک ریختید…بعد از اون مدتی از نت دور بودم و گمتون کردم… چقدر چشمم تو خیابون ها وبلوار و فروشگاه باغ سیب دنبال یه مامان باا دو تا جوجه کوچولو که ساخته ذهنم بود میگشت..
  به لطف فیس بوک دوباره یافتمتون و خیلی خیلی خوشحالم… الهی همیشه سالم و سرحال باشید

  لایک

  • نه، یادم نیست، به نظرم میخواستن یه چیزی درست کنن. الان خونه نیست، برگرده ازش میپرسم. 🙂
   از اونجا یادمه آشپزی نیست که اگه بود بهم میگفت و من حداقل دوزاریم می افتاد میتونه آرد باشه!

   لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.