اما درون باغ، همواره عطر باور من در هوا پر است

هیوا از من خواست از روزهای خوب سال گذشته بگم، من سال گذشته روزگار خوبی نداشتم. چند بار نوشتم و دیدم غمگینه. از نوشتنش عذر خواستم و در آخرین لحظه به سرم زد شاید بهتر باشه آرزوهایی رو که واسه سال آینده دارم بنویسم، شاد نیست اما امیدوارانه‌ست. چون هر چی که باشه، آرزو بدون امید مفهومی نداره:
آرزو میکنم خانواده سه نفریم متلاشی نشه؛ درسم رو بخونم؛ افسردگیم کمتر بشه؛ خوشحالتر زندگی کنم؛ بتونم دوست داشته باشم و دوست داشته بشم؛ دستم جلوی کسی دراز نباشه؛ محبت آدما رو جبران کنم؛ در حق خودم مهربونتر باشم؛ دست از ملامت خودم بردارم؛ یه کم فشار زندگی روی دوشم کمتر بشه؛ و بدون ترس زندگی کنم. آرزو میکنم جوجه‌هام همیشه سالم و سربلند باشن؛ خوب درسهاشون رو بخونن و آینده‌شون رو بسازن؛ خنده از لباشون دور نشه، بتونن عاشقانه زندگی کنن؛ هیچوقت امیدشون رو از دست ندن؛ و تحت هر شرایطی، هر بلایی که سر من اومد، این دو تا بچه از هم جدا نشن.
….
لیست آرزوهای من طولانی‌تر از این حرفاس. واسه خواهرم، برادرم، دوستام، اقوامم، شماها که ندیدمتون، واسه آینده ایران… اما من همیشه واسه شما مامان نوشی بودم. نبودم؟ پس فقط از آرزوهای نوشی نوشتم.
من، فرنوش، یعنی آدم پشت سر نوشی، همچنان توی سایه میشینم و از دور به شما لبخند میزنم. دوستتون دارم.

یک دیدگاه برای ”اما درون باغ، همواره عطر باور من در هوا پر است

 1. نوشی نازنین …
  تو هم مامان نوشی هستی و هم آن فرنوشی که دورتر ایستاده، خوشی و لبخند او هم برای من خیلی مهم است.
  امیدوارم سال جدید سال برآورده شدن تمام آرزوهای خوبت باشند، هم برای خودت و هم برای آنها که در دل مهربانت جایگاهی دارند.
  نوروزت مبارک.

  لایک

 2. من که اینجا با جمع ایرانی ها سال تحویل رو شنبه برگزار کردم 🙂 البته برای فردا با چندتا از دوستانم لحظه سال تحویل در بار خواهیم بود و با خانواده ها اسکایپ می کنیم 🙂

  لایک

 3. نوشی خانوم سال نو بر شما مبارک باشه و روز به روز بهتر از دیروز باشه. کلاس ها به راه باشه و ایام به کام. یک ریزه هم همت کنید امسال بیشتر بخندید. حتی اگر شده بیخودی و به سوراخ دیوار!

  لایک

 4. سلام
  منم بهترینها رو در کنار جوجه هات آرزومندم ولی در کنار این بهترینها اول آرزومندم محتاج نباشی و دوم سلامتی . میبوسمت

  لایک

 5. فرنوش عزیز ، نمیدونم چرا همیشه فکر میکردم اسم شما نوشین است !!!! براتون علاوه بر همه آرزوهای قشنگی که کردین از خدا شادی و سلامتی و ارامش میخواهم و امیدوارم که جمع سه نفره تون همیشه گرم و خوشحال باشه.

  لایک

  • مرسی مهری خانم منم برای شما عید خوبی رو آرزو میکنم همراه با براورده شدن همه آرزوهای خوبتون

   چند سال پیش که کتابم رو چاپ کردم نوشته بودم اسمم فرنوش مهرفروزانی ه 🙂 اما اغلب فکر میکنن اسمم نوشینه.

   لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.