سخته بخوای تو دنیای وحشی، فقط با لبخند سر کنی*

اینو الان مینویسم چون میدونم نوشتنش باعث نمیشه بگین نوشی داره پز میده که با فلانی حرف زده، اتفاقا ممکنه چیزی که مینویسم باعث واکنش منفی هم بشه، اما من علت این همه خشم نسبت به بهاره رهنما رو نمیفهمم.

بهاره رهنما هم مثل من و شما یه آدمه با همه عیبها و ایرادهاش. یه آدم که به قدر خودش اشتباه میکنه، تلاش میکنه، سعی میکنه توی قالبی که برای خودش تعریف میکنه جا بگیره و از همه مهمتر شجاعت اینو داره که خودش باشه.

من نمیفهمم چرا این زن باید اینقدر به خاطر مسائل ریز و درشت زندگیش کوبیده بشه. شاید به خاطر اینه که من خیلی وقته دورم و از چیزی خبر ندارم. شاید چون من خواننده اینستا و توییتر و تلگرام آدمای معروف نیستم و نمیدونم اونجا چه خبره. شایدم چون شما ازش بهاره رهنمای معروف رو میشناسین، اما من زنی رو میشناسم که یه روزی، وقتی من مادر تنهایی بودم که شب و روز تنش از ترس جدایی از بچه‌هاش میلرزید، بهم گفت که با تمام قلبش برام انرژی میفرسته.

من بهاره رهنمایی رو میشناسم که منو هیچوقت ندیده بود، شاید الان حتی منو به یاد هم نیاره، اما شماره تلفنش رو از طریق یه نفر برای من فرستاد که فقط با مهربونی یادم بیاره تنها نیستم. زنی که امروز بغضش رو توی یه مصاحبه تلویزیونی به خاطر دوری از دخترش دیدم و منم پا به پاش بغض کردم. مثل اون روزی که اون پای تلفن، پا به پای من بغض کرده بود.

اینقدر بیرحمانه به روح همدیگه چنگ نزنیم، ما یه روز هم نمیتونیم جای دیگران زندگی کنیم. ما نمیدونیم آدما چه زخما و دردایی رو با خودشون حمل میکنن…

.

*  ترجمه آزاد از دنیای وحشی – کت استیونس

یک دیدگاه برای ”سخته بخوای تو دنیای وحشی، فقط با لبخند سر کنی*

 1. نوشي جون واقعا درست می گی. متنت بسیار درست بود و نتونستم پاسخی نگذارم. نمی دانم چرا ما عادت کرده ایم بی رحمانه همه را قضاوت کنیم و نظریه صادر کنیم و آن را منتشر کنیم. متاسفانه اين وسايل ارتباط جمعی امروز باعث شده مردم بدون اینکه مطلبی را حتی کامل بخوانند و ببینند آیا واقعا به آن اعتقاد دارند آن را بلافاصله انتشار می دهند.
  اتفاقا من از شجاعت بهاره رهنما لذت بردم ..
  مردم یک کم از اسلام نمایی و تظاهر به دینداری زده اند و نسبت به این حرفها آلرژی پیدا کرده اند که حق هم دارند. اگر این آقا یک کم کمتر مذهبی بود شاید منصفانه تر قبولش می کردند 🙂

  لایک

 2. واقعا درسته، من با خيليا بحث كردم، با اونايى كه هيكلش رو مسخره كردن، شوهرش، علت جداييش
  متاسفانه ماها ميخوايم هيچكس تو زندگيمون فضولى نكنه، ولى خودمون تو زندگى همه فضولى ميكنيم

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.